18192021222324
252627282930

Vyhlásenie o prístupnosti

Majstri OS SR vo futbale sú vojaci z Nitry

Na futbalovom ihrisku v Spišskej Belej sa konali tohtoročné majstrovstvá OS SR vo futbale profesionálnych vojakov. Usporiadateľom majstrovstiev bol Generálny štáb OS SR a samotným organizátorom bolo Veliteľstvo vzdušných síl OS SR.

Súťaž trvala tri dni od 28. do 30. apríla, pričom sa do turnaja prihlásilo 10 mužstiev z celého Slovenska. Každé mužstvo odohralo celkovo päť zápasov. Víťazom celého turnaja sa stali vojaci z 12. mechanizovaného práporu pod vedením rotného Ruslana Kravčenka. Na druhom mieste sa umiestnilo ďalšie družstvo z Nitry a to z protilietadlovej raketovej brigády, a tretie miesto si vybojovali vojaci z Bratislavy. Za najlepšieho hráča celého turnaja bol vyhlásený vojak Roman Dobiáš z 12. mechanizovaného práporu z Nitry.

Odmenou za prvé miesto je jednak majstrovský titul a možnosť zahrať si exhibičné stretnutie s víťazným mužstvom anglickej vojenskej ligy dňa 29. mája v Poprade. Držme palce našim vojakom.

Autor: npor. Peter Poldruhák , Foto: npor. Peter Poldruhák - Dátum: 06.05.2015