Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Apríl 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  


Vyhlásenie o prístupnosti

Výcvik v preprave po železnici


Výcvik v preprave po železnici

Dňa 21. septembra 2012 vykonali príslušníci 12. mechanizovaného práporu (12. mpr) výcvik v preprave vojsk po železnici za riadenia veliteľa 12.mpr podplukovníka Štefana ACSAIA.

Praktické zamestnanie bolo na železničnej stanici v Nitre za účasti príslušníka Strediska vojenskej dopravy Košice poručíka Miroslava GOTTHARDTA, ktorého súčasťou bolo preberanie, odstrojovanie, ustrojovanie, odovzdávanie železničných vozňov, upevňovanie pásovej  a kolesovej techniky a zásady navádzania techniky. V rámci praktického výcviku bola precvičená aj stavba univerzálnej nakladacej oceľovej rampy (UNOR), ktorá sa stavia v prípadoch, keď železničná stanica nedisponuje čelnou alebo bočnou nakladacou rampou. Vodiči pásovej a kolesovej techniky si prakticky precvičili nájazd vozidiel na železničné vozne. Ďalej boli príslušníci práporu precvičení v činnostiach počas zabezpečenia ochrany a obrany síl a prostriedkov na železničnej stanici a v organizovaní bojového zabezpečenie v priestore nakladania.

Na zamestnaní bolo vykonané natáčanie prostredníctvom relácie PROFESIONÁL, ktoré bude odvysielané na televíznej stanici Rozhlas a Televízia Slovensko-2.  .

Zamestnanie bolo po organizačnej, ako aj materiálnej stránke pripravené na veľmi dobrej úrovni, čím boli vytvorené podmienky na efektívne využitie času určeného na uvedený výcvik. Ciele stanovené na zamestnaní boli splnené. Zamestnanie bolo hodnotené známkou výborný.


Výcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železnici

Autor: npor. Ing. Jozef CABADAJ , Foto: npor. Ing. Jozef CABADAJ - Dátum: 21.09.2012
Čítanosť: 8813
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share