Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Apríl 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  


Vyhlásenie o prístupnosti

Výcvik v preprave po železnici


Výcvik v preprave po železnici  

Odborný výcvik v preprave vojsk po železnici absolvovali príslušníci 12. mechanizovaného práporu v dňoch 12.-13. apríla pod odborným dohľadom príslušníka Centra vojenskej dopravy.

Prvý deň výcviku bol zameraný na teoretickú prípravu príslušníkov práporu s dôrazom na pravidlá správania sa osôb v priestoroch železničnej stanice a bezpečnostné opatrenia pri organizácii vojenských železničných prepráv.

Druhý deň výcviku pokračoval praktickou časťou na železničnej stanici v Nitre. Hlavnou úlohou bolo precvičiť preberanie a odovzdávanie železničných vozňov, prípravu železničných vozňov na nakladanie techniky, príprava a materiálne zabezpečenie vlakovej stráže, upevňovanie techniky na železničných vozňoch v súlade s platnými štandardmi a predpismi a zdokonalenie zásad navádzania techniky.

„Výcvik v preprave po železnici je dôležitou súčasťou prípravy mechanizovaného práporu počas roka. Keďže je 12. mechanizovaný prápor tento rok v silách nižšej pripravenosti, absolvujeme takýto výcvik len raz v roku, preto sme sa zamerali na dôkladnú prípravu. Vodiči si vyskúšali nájazd na železničné vozne a velitelia zase navádzanie vozidiel.“ vysvetlil náčelník logistiky kapitán Andrej Kukla.


Výcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železnici

Autor: npor. Peter Poldruhák , Foto: npor. Peter Poldruhák - Dátum: 15.04.2016
Čítanosť: 3110
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share