Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
December 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Príslušníci 1. mb na oslavách oslobodenia miest Topoľčany a Partizánske


Príslušníci 1. mb na oslavách oslobodenia miest Topoľčany a Partizánske

Oslobodenie mesta Topoľčany si v stredu 2. apríla, spoločne so zástupcami Mestského úradu, poslancami Mestského zastupiteľstva v Topoľčanoch, vojnovými veteránmi, ktorí vtedajšie udalosti zažili a ďalšími významnými osobnosťami mesta, pripomenuli aj príslušníci topoľčianskej 1. mechanizovanej brigády.

Oslavy mesta začali pol hodinu popoludní slávnostným sprievodom všetkých zúčastnených, od nádvoria Radnice mesta Topoľčany k pomníku hrdinov SNP, sprevádzaný vojenskou hudbou. Na pietnom stretnutí pri pomníku hrdinov SNP všetci spoločne vzdali úctu tým, ktorí padli v oslobodzovacích bojoch na jar v roku 1945 a ktorí našli v sebe odvahu a bojovali za záchranu a oslobodenie mesta Topoľčany.

Veliteľ topoľčianskej brigády plukovník gšt. Ján Bujňák s funkcionármi Veliteľstva brigády spoločne položili veniec na znak úcty padlým vojakom. Po tomto pietnom akte sa prítomným prihovoril primátor mesta Topoľčany.

V ten istý deň si aj v Partizánskom pripomenuli 69. výročie oslobodenie mesta. Pripomienka výročia oslobodenia sa začala zhromaždením zástupcov miestnej samosprávy, hostí a verejnosti na námestí SNP. Slávnosti sa zúčastnil aj plukovník Bujňák.

Statické ukážky zbraní a techniky, používanej v Ozbrojených silách SR predstavili príslušníci 1. mechanizovanej brigády Topoľčany.

Podujatie zorganizovalo mesto Partizánske, v spolupráci so Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov, Spoločnosťou M.R. Štefánika – Partizánske a Ozbrojené sily SR .

Súčasťou osláv 69. výročia oslobodenia mesta Partizánske bolli aj ďalšie sprievodné podujatia - koncert žiakov a učiteľov zo Základnej umeleckej školy a beh oslobodenia.


Príslušníci 1. mb na oslavách oslobodenia miest Topoľčany a PartizánskePríslušníci 1. mb na oslavách oslobodenia miest Topoľčany a PartizánskePríslušníci 1. mb na oslavách oslobodenia miest Topoľčany a PartizánskePríslušníci 1. mb na oslavách oslobodenia miest Topoľčany a PartizánskePríslušníci 1. mb na oslavách oslobodenia miest Topoľčany a PartizánskePríslušníci 1. mb na oslavách oslobodenia miest Topoľčany a PartizánskePríslušníci 1. mb na oslavách oslobodenia miest Topoľčany a PartizánskePríslušníci 1. mb na oslavách oslobodenia miest Topoľčany a PartizánskePríslušníci 1. mb na oslavách oslobodenia miest Topoľčany a PartizánskePríslušníci 1. mb na oslavách oslobodenia miest Topoľčany a PartizánskePríslušníci 1. mb na oslavách oslobodenia miest Topoľčany a PartizánskePríslušníci 1. mb na oslavách oslobodenia miest Topoľčany a PartizánskePríslušníci 1. mb na oslavách oslobodenia miest Topoľčany a PartizánskePríslušníci 1. mb na oslavách oslobodenia miest Topoľčany a Partizánske

Autor: npor. Mgr. Markéta Grácová , Foto: npor. Mgr. Markéta Grácová, nrtm. Jozef Oravec - 12.mpr - Dátum: 02.04.2014
Čítanosť: 4510
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share